Rekolekcje

Rekolekcje

Zapraszamy na rekolekcje, dni skupienia oraz różnorodne spotkania informacyjne organizowane przez nasz Dom.

Dni skupienia

Wszystkich przygotowujących się narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa serdecznie zapraszamy na Dni Skupienia organizowane w Naszym Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowym w Częstochowie. Pozwoli to na dokładniejsze zrozumienie świadomości jaką niesie za sobą obowiązek małżeństwa oraz na duchowym przeżywaniu wiary katolickiej. Przypominamy że do udziału w dniach skupienia zobowiązani są wszyscy narzeczeni przygotowujący się w najbliższym czasie do zawarcia sakramentu małżeństwa.

rekolekcje22

Pozostałe Rekolekcje

Są organizowane w Naszym Domu zarówna dla młodzieży, rodzin, narzeczonych jak i dla kapłanów. Plan rekolekcji obejmuję  zazwyczaj codzienną mszę, naukę kapłana, spowiedź oraz czas poświęcony na osobistą intencję modlitewną. Ten kilkudniowy okres przeznaczony na intensywną modlitwę pozwala na nowo poznać świadomość religijnej wiary chrześcijańskiej oraz zagłębić się w sens oraz cud życia.

28

Spotkania formacyjne

Dom Rekolekcyjno-Pielgrzymkowy w Częstochowie organizuje oraz udostępnia swoje pomieszczenia różnym grupom formacyjnym, aby w skupieniu, spokoju mogli pogłębiać swoją duchowość na chwałę Boga. Zachęcamy zarówno starszych jak i młodszych do uczęszczania na owe spotkania, organizowania własnych, chętnie wesprzemy każdą inicjatywę.

Untitled design (7)Warsztaty

Grupowe zajęcia o różnorodnej tematyce religijnej. W warsztatach zachęcamy przede wszystkim młodych ludzi do wyrażania swojej opinii oraz dzielenia się tą opinią z innymi uczestnikami. Na warsztatach w Naszym Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowym w Częstochowie często poruszane są tematy trudne dotyczące problemów współczesnego świata oraz dylematów natury etycznej i moralnej.

25

Dokładne informacje podajemy po wyborze pozycji z listy: