Rekolekcje dla narzeczonych

Serdecznie zapraszamy wszystkich narzeczonych na najbliższy kurs przedmałżeński organizowany w naszym Domu Pielgrzyma. Więcej informacji pod numerami telefonu lub drogą mailową.

Dom Towarzystwa Chrystusowego serdecznie zaprasza wszystkie pary, które właśnie przygotowują się do sakramentu małżeństwa na rekolekcje dla narzeczonych oraz kursy przedmałżeńskie. Wspólna modlitwa i szczera rozmowa jest bardzo ważna, nie należy jej zaniedbywać, ani bagatelizować. Chcemy, aby podczas tych spotkań pary miały możliwość głębszego poznania powołania, jakim jest małżeństwo. Tylko świadome podejście do tematu wspólnoty małżeńskiej daje pełne jej zrozumienie.

Nasi rekolekcjoniści starają się przedstawić oraz omówić świadectwa, a także dylematy i pokusy współczesnego świata, jednak główna praca należy już do samych narzeczonych. Kapłani mogą zainspirować i zachęcić do dalszej pracy nad związkiem oraz naprowadzić na drogę do zrozumienia swoich oczekiwań związanych ze wspólną przyszłością, czy mądrym i rozważnym rozwiązywaniem konfliktów. Rekolekcje przedmałżeńskie to czas dla związku, aby każde z narzeczonych mogło poznać swoją w nim rolę oraz odnaleźć miejsce na wiarę we wspólnym życiu.

Do uczestnictwa w rekolekcjach zachęcamy nie tylko narzeczonych, ale również pary, które są dopiero na początku swojej wspólnej drogi i nie mają wyznaczonej daty ślubu. Warto poświęcić trochę czasu na rozważania dotyczące swojego związku i jego umiejscowienia względem Boga.

Wszyscy uczestnicy rekolekcji dla narzeczonych otrzymują zaświadczenie ukończenia kursu, potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego.

W programie następujące tematy:

  • Biblijne konteksty sakramentu małżeństwa
  • Teologia moralna małżeństwa
  • Przeszkody kanoniczne zrywające ważność sakramentu
  • Etyka życia małżeńskiego
  • Liturgia sakramentu małżeństwa
  • Psychologia życia małżeńskiego
  • Naturalne planowanie rodziny
  • Destrukcyjne skutki stosowania antykoncepcji
  • Zagrożenia genetyczne
  • Naprotechnologia – szansą dla niepłodnych małżeństw

Weekendowe rekolekcje dla zakochanych i poszukujących, to nieprzeciętna szansa poznania i pogłębienia wzajemnych więzi i relacji. Jeśli pragniesz odpowiedzialnie przygotować się do najważniejszej decyzji życia, to pozwól sobie na kilka chwil refleksji, modlitwy i rozmowy z Bogiem oraz kompetentną kadrą specjalistów w sprawach rodzinnych i małżeńskich. Intensywne warsztaty, wiele ciekawych konferencji oraz doświadczenia Bożej obecności, to powody, dla których warto przyjechać z ukochaną osobą. Zapraszamy !!!

Comments are closed.